EZO SUNAL.

Lise yıllarında Royal Theatre of Northampton Guildhall’da tiyatro ve drama çalışmalarına katıldı. 2005 yaz döneminde Salzburg Mozarteum Üniversitesi’nde Orff-Schulwerk eğitimine katılarak sertifika aldı. Üniversite yıllarında Londra’da yayımlanan Avrupa Gazetesi Sinema Köşesi’nde film kritikleri yazdı. 2005-2006 eğitim yılında University of Surrey Roehampton (Londra) Film Studies ve Early Childhood Studies bölümlerinden mezun oldu.

2006-2007 yılları arasında Elele Dergisi’nde “Annenin Rehberi” sayfasının editörlüğünü yaptı.

Ocak 2007 de Ezo Sunal Çocuk Atölyesi’ni kurdu. 2008 yaz döneminde Asociacion Orff-España tarafından düzenlenen “MÚSICA Y DANZA EN LA EDUCACIÓN” başlığı altındaki uluslararası eğitime katılarak sertifika aldı.

“Her Beden Duyar” projesi kapsamında (2010-2013), Anadolu Üniversitesi Engelli Entegre Yüksek Okulu’ndan İşitme engelli gençlerle beden perküsyonu çalışmalarını gerçekleştirdi.

2010- Sao Paulo (Brezilya), 2011 San Francisco (ABD), 2012 İstanbul, 2013 San Francisco’ da gerçekleşen Uluslararası Beden Müziği Festivallerine sanatçı olarak katıldı.

2010-2014 yılları arasında Akbank Caz Festivali kapsamında “Çocuklarla Caz” atölyesini düzenlemiştir. 2011-2012 yılları arasında AkSanat’ ta Çocuklarla Orff Yaklaşımı ile Hareket ve Müzik atölyeleri yaptı.

2013-2014 eğitim yılında Okan Üniversitesi “Çocuk Gelişimi” bölümünde “Çocuk ve Müzik” alanında ders vermeye başladı. 2013′te The San Francisco International Orff Course’ tan Level 3′ü de tamamlayarak sertifika aldı.

2017 yılında okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklar için orijinal şarkılar, hikayeler, oyunlar ve aktivite fikirleri hazırlayarak LALALA Dünyası adıyla bir Youtube kanalı kurdu.

2018 yılında LALALA şarkılarını sahneye taşıyarak “LALALA Çocuk Şarkıları Konserleri” vermeye başladı.

10 dan fazla çocuk kitabı yazdı. Kitaplarının çoğu bir çok ilkokulda okuma listelerine girdi.

2019 yılında yeniden resim yapmaya başladı ve kısa sürede yaptığı resimler puzzle, defter kapağı olarak basıldı. Sezen Aksu “Ne Yapayım Şimdi Ben” isimli şarkısının klibinde Ezo Sunal resimlerine yer verdi. Resimleri Redart İstanbul sanat galerisinde görülebilir.

Çocuklar için içerik üretme, atölye ve beden perküsyonu alanındaki çalışmalarının yanı sıra, resim yapmaya, çocuk kitapları yazmaya ve disiplinlerarası eğitim yaklaşımları ile ilgilenmeye devam etmektedir.